1332-20-1-0500-001-1-TS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 159
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" Black 300V 500.0' (152.4m)
1332-20-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN110B-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 500'
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C