1332-20-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
1332-20-1-0500-003-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG YEL 500'
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" Yellow 300V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C