1332-20-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN110W-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" White 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C