Image for 1332-20-1-0500-002-1-TS is not available
1332-20-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-20-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHT FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" White 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C