1332-20-1-0500-001-1-TS is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 159
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" Black 300V 25.00' (7.62m)
1332-20-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN110B-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 25'
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C