S21M07-P14MCC0-657S
DigiKey Part Number
1907-1607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21M07-P14MCC0-657S
Detailed Description
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S21M07-P14MCC0-657S Models
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C