K11M07-P14LCC0-6570
DigiKey Part Number
1907-1273-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K11M07-P14LCC0-6570
Detailed Description
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
K11M07-P14LCC0-6570 Models
Color
Gray
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C