S21M07-P14MCC0-527S
DigiKey Part Number
1907-1606-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21M07-P14MCC0-527S
Detailed Description
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S21M07-P14MCC0-527S Models
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C