K11M07-P14LCC0-5270
DigiKey Part Number
1907-1272-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K11M07-P14LCC0-5270
Detailed Description
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
K11M07-P14LCC0-5270 Models
Color
Gray
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C