S41F1C-P04MJG0-650S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S41F1C-P04MJG0-650S
DigiKey Part Number
1907-S41F1C-P04MJG0-650S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S41F1C-P04MJG0-650S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, SZ 1, SER F,
Detailed Description
EDA/CAD Models
S41F1C-P04MJG0-650S Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
500V
Cable Opening
0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C