S41F1C-P04MJG0-700S is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S41F1C-P04MJG0-700S
DigiKey Part Number
1907-S41F1C-P04MJG0-700S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S41F1C-P04MJG0-700S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 4, SZ 1,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
S41F1C-P04MJG0-700S Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
500V
Cable Opening
0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C