12065A102JAT2AMOT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 8,060
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
Direct
Stackpole Electronics Inc
Vishay Vitramon
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Image for 12065A102JAT2AMOT is not available
12065A102JAT2AMOT
DigiKey Part Number
478-12065A102JAT2AMOTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065A102JAT2AMOT
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)