CC1206JPNPO9BN102 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 30,958
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Stackpole Electronics Inc
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CC1206JPNPO9BN102
DigiKey Part Number
13-CC1206JPNPO9BN102TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206JPNPO9BN102
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206JPNPO9BN102 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)