GCM3195C1H102JA16J
DigiKey Part Number
GCM3195C1H102JA16J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM3195C1H102JA16J
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCM3195C1H102JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)