PT65703L254 is available for purchase but is not normally stocked.
APEM Inc.
In Stock: 1,661
APEM Inc.
In Stock: 6,608
Datasheet
Würth Elektronik
In Stock: 400
Würth Elektronik
In Stock: 66
In Stock: 50
In Stock: 59
Knitter-Switch
WEC
In Stock: 180
CIT Relay and Switch
CIT Relay and Switch
In Stock: 117
E-Switch
E-Switch
Image for PT65703L254 is not available
PT65703L254
DigiKey Part Number
PT65703L254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT65703L254
Description
SWITCH ROTARY DIP HEX 0.15A 24V
Detailed Description
Dip Switch Hexadecimal 16 Position Through Hole, Right Angle Rotary for Tool Actuator 150mA 24VDC
Height Above Board
0.394" (10.00mm)
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
Hexadecimal
Number of Positions
16
Current Rating (Amps)
150mA
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Voltage Rating
24VDC
Length
0.394" (10.00mm)