ART450FEU
DigiKey Part Number
1603-ART450FEU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ART450FEU
Description
RF MOSFET SOT1121
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 65 V 25 mA 1MHz ~ 650MHz 27dB 450W CDFM4
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
25 mA
Packaging
Tray
Power - Output
450W
Part Status
Active
Voltage - Rated
200 V
Technology
LDMOS (Dual)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
2 N-Channel
Package / Case
SOT-1121A
Frequency
1MHz ~ 650MHz
Supplier Device Package
CDFM4
Gain
27dB
Base Product Number
Voltage - Test
65 V