ART800PEY
DigiKey Part Number
1603-ART800PEYTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-ART800PEYCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-ART800PEYDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ART800PEY
Description
RF MOSFET
Detailed Description
RF Mosfet 65 V 1.2 A 1MHz ~ 650MHz 29.2dB 800W OMP-780-4F-1
Current - Test
1.2 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
800W
Voltage - Rated
200 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
2 N-Channel
Package / Case
OMP-780-4F-1
Frequency
1MHz ~ 650MHz
Supplier Device Package
OMP-780-4F-1
Gain
29.2dB
Base Product Number
Voltage - Test
65 V