BLP15H9S100Z
DigiKey Part Number
1603-BLP15H9S100ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP15H9S100ZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP15H9S100ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15H9S100Z
Description
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1482-1
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 30 mA 1.5GHz 19dB 100W SOT-1482-1
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
30 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
100W
Part Status
Active
Voltage - Rated
106 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
1.5GHz
Package / Case
SOT-1482-1
Gain
19dB
Supplier Device Package
SOT-1482-1
Voltage - Test
50 V