ART700FHU
DigiKey Part Number
1603-ART700FHU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ART700FHU
Description
RF MOSFET LDMOS 55V SOT1214A
Detailed Description
RF Mosfet 55 V 25 mA 1MHz ~ 450MHz 28.6dB 700W SOT1214A
Current - Test
25 mA
Packaging
Tray
Power - Output
700W
Voltage - Rated
177 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
SOT-1214A
Frequency
1MHz ~ 450MHz
Supplier Device Package
SOT1214A
Gain
28.6dB
Base Product Number
Voltage - Test
55 V