7A-26.000MAAJ-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
7A-26.000MAAJ-T
DigiKey Part Number
887-1508-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7A-26.000MAAJ-T
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
7A-26.000MAAJ-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)