ECS-260-18-30-GM-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead
ECS-260-18-30-GM-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-260-18-30-GM-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-260-18-30-GM-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-260-18-30-GM-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-260-18-30-GM-TR
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECS-260-18-30-GM-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Frequency Tolerance
±30ppm