ABM3-26.000MHZ-B4Y-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM3-26.000MHZ-B4Y-T
DigiKey Part Number
535-13588-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3-26.000MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABM3-26.000MHZ-B4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm