TG-A6200-10-10-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-10-10-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-10-10-1.0
Description
THERM PAD 10MMX10MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 10.00mm x 10.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
6.2W/m-K