TG-A6200-10-5-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-10-5-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-10-5-1.0
Description
THERM PAD 10MMX5MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 10.00mm x 5.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
10.00mm x 5.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Packaging
Box
Thermal Conductivity
6.2W/m-K