TG-A6200-10-10-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-10-10-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-10-10-0.5
Description
THERM PAD 10MMX10MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 10.00mm x 10.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
10.00mm x 10.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Packaging
Box
Thermal Conductivity
6.2W/m-K