TG-A1250-20-20-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-20-20-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-20-20-1.0
Description
THERM PAD 20MMX20MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 20.00mm x 20.00mm Square
Category
Outline
20.00mm x 20.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K