TG-A6200-16-16-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-16-16-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-16-16-1.0
Description
THERM PAD 16MMX16MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 16.00mm x 16.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
16.00mm x 16.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Packaging
Box
Thermal Conductivity
6.2W/m-K