TG-A1250-25-25-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-25-25-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-25-25-1.0
Description
THERM PAD 25MMX25MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 25.00mm x 25.00mm Square
Category
Outline
25.00mm x 25.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K