CDMC6D28NP-4R7MC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDMC6D28NP-4R7MC |
Description | FIXED IND 4.7UH 3.7A 46.4 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Inductor 3.7 A 46.4mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 46.4mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.285" L x 0.256" W (7.25mm x 6.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |