185-J-P-EP-ST-CMM-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol SV Microwave
1.85mm Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Surface Mount Compression
185-J-P-EP-ST-CMM-3
DigiKey Part Number
612-185-J-P-EP-ST-CMM-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185-J-P-EP-ST-CMM-3
Description
185-J-P-EP-ST-CMM-3
Detailed Description
Frequency - Max
65 GHz
Packaging
Bulk
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Voltage Rating
200 V