185-J-P-EP-ST-CMM-2-B is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol SV Microwave
Image for 185-J-P-EP-ST-CMM-2-B is not available
185-J-P-EP-ST-CMM-2-B
DigiKey Part Number
612-185-J-P-EP-ST-CMM-2-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185-J-P-EP-ST-CMM-2-B
Description
185-J-P-EP-ST-CMM-2-B
Detailed Description
1.85mm Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Surface Mount Compression
Frequency - Max
65 GHz
Packaging
Tray
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Voltage Rating
200 V