RH100-25.000-16-F-2020-EXT-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RH100-25.000-16-F-2020-EXT-TR |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±20ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 16pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |