AOM25664A0-3.12WW
DigiKey Part Number
5491-AOM25664A0-3.12WW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOM25664A0-3.12WW
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED BLACK 3.12"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Black OLED Parallel, SPI 3.12" (79.25mm) 256 x 64
Category
Viewing Area
78.78mm W x 21.18mm H
Manufacturer
Orient Display
Dot Pixels
256 x 64
Packaging
Box
Interface
Parallel, SPI
Part Status
Active
Controller Type
SSD1322
Display Type
OLED
Graphics Color
Black
Touchscreen
Non-Touch
Background Color
White
Diagonal Screen Size
3.12" (79.25mm)