PTF11QDC
DigiKey Part Number
Z252-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTF11QDC
Description
RELAY SOCKET 11 POS CHASSIS MT
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Relay Socket Chassis Mount
Category
Number of Positions
11
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Mounting Type
Chassis Mount
Series
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)