S22K0C-P03MSN0-800S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ODU
In Stock: 0
Datasheet
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S22K0C-P03MSN0-800S
DigiKey Part Number
1907-S22K0C-P03MSN0-800S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22K0C-P03MSN0-800S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.2,SER.K,3P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
S22K0C-P03MSN0-800S Models
Current Rating (Amps)
16A
Number of Positions
3
Voltage Rating
800V
Cable Opening
0.276" ~ 0.315" (7.00mm ~ 8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C