S22K0C-P03LSN0-800S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ODU
In Stock: 0
Datasheet
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S22K0C-P03LSN0-800S
DigiKey Part Number
1907-S22K0C-P03LSN0-800S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22K0C-P03LSN0-800S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Contact Finish - Mating
Gold
Mfr
Color
Silver
Series
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Packaging
Bulk
Features
Backshell, Strain Relief
Part Status
Active
Shielding
Connector Type
Current Rating (Amps)
16A
Number of Positions
3
Voltage Rating
800V
Shell Size - Insert
2
Cable Opening
0.276" ~ 0.315" (7.00mm ~ 8.00mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C