S11M07-P14MCC0-3920 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S11M07-P14MCC0-3920
DigiKey Part Number
S11M07-P14MCC0-3920-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11M07-P14MCC0-3920
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
EDA/CAD Models
S11M07-P14MCC0-3920 Models
Color
Gray, Red
Current Rating (Amps)
2.5A
Number of Positions
14
Cable Opening
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C