K21MC7-P14LCC0-527S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 1
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
K21MC7-P14LCC0-527S
DigiKey Part Number
K21MC7-P14LCC0-527S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K21MC7-P14LCC0-527S
Description
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Color
Gray
Series
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Current Rating (Amps)
2.5A
Number of Positions
14
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C