K11M07-P14LCC0-3980 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 74
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
K11M07-P14LCC0-3980
DigiKey Part Number
K11M07-P14LCC0-3980-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K11M07-P14LCC0-3980
Detailed Description
EDA/CAD Models
K11M07-P14LCC0-3980 Models
Color
Black, Gray
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C