A1AYAR-P10XFG0-0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ODU
In Stock: 0
Datasheet
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
A1AYAR-P10XFG0-0000
DigiKey Part Number
1907-A1AYAR-P10XFG0-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1AYAR-P10XFG0-0000
Description
ODU AMC PLUG, BREAK APART, SZ 1.
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Color
Silver
Mfr
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Series
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Packaging
Bulk
Features
Backshell
Part Status
Active
Shielding
Connector Type
Current Rating (Amps)
7A
Number of Positions
10
Voltage Rating
300V
Shell Size - Insert
1.5
Cable Opening
0.315" (8.00mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C