0008500113-12-R6
DigiKey Part Number
0008500113-12-R6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-12-R6
Description
12" PRE-CRIMP A3049 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 358
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A3049 BLACK
In-Stock: 360
12" PRE-CRIMP A3049 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3049 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3049 GREEN
In-Stock: 1
12" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3049 RED
3" PRE-CRIMP A3049 RED
4" PRE-CRIMP A3049 RED
5" PRE-CRIMP A3049 RED
6" PRE-CRIMP A3049 RED