0008500113-12-A6
DigiKey Part Number
0008500113-12-A6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-12-A6
Description
12" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in AUD
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A3049 BLACK
In-Stock: 360
12" PRE-CRIMP A3049 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3049 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A3049 GREEN
In-Stock: 1
12" PRE-CRIMP A3049 RED
In-Stock: 358
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
3" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
4" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
5" PRE-CRIMP A3049 ORANGE
6" PRE-CRIMP A3049 ORANGE