BFCN-8350+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-8350+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-8350+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-8350+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-8350+
Description
CER FILTER 8.35GHZ BAND PASS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.35GHz Center Band Pass Ceramic Filter 200 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
8.35GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.041" (1.04mm)
Bandwidth
200 MHz