BFCN-8650+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-8650+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-8650+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-8650+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-8650+
Description
CER FILTER 8.65GHZ BAND PASS
Detailed Description
8.65GHz Center Band Pass Ceramic Filter 200 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFCN-8650+ Models
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
8.65GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Bandwidth
200 MHz