BFCN-1860+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-1860+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-1860+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-1860+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-1860+
Description
CER FILTER 1.86GHZ BAND PASS
Detailed Description
1.86GHz Center Band Pass Ceramic Filter 620 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3.5dB
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
1.86GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Bandwidth
620 MHz