BFCN-2500+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-2500+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-2500+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-2500+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-2500+
Description
CER FILTER 2.5GHZ BAND PASS
Detailed Description
2.5GHz Center Band Pass Ceramic Filter 800 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3.7dB
Frequency
2.5GHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.041" (1.04mm)
Bandwidth
800 MHz