30-B-50-050
DigiKey Part Number
B7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30-B-50-050
Description
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 7" 50PC
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Blue Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 0.583' (177.70mm, 7.00")
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Part Status
Active
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C
Length
0.583' (177.70mm, 7.00")
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
In-Stock: 13
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in AUD
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
WIRE WW 30AWG PVDF RED 7" 50PC
In-Stock: 0
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" 50PC
In-Stock: 4
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 7" 50PC
In-Stock: 4
Alternate Length
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 5" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 4" 50PC
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 3" 50PC