30-R-50-050
DigiKey Part Number
R7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30-R-50-050
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 7" 50PC
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 0.583' (177.70mm, 7.00")
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Part Status
Obsolete
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Length
0.583' (177.70mm, 7.00")
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Color
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" 50PC
In-Stock: 4
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 7" 50PC
In-Stock: 4
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 7" 50PC
In-Stock: 13
Alternate Length
WIRE WW 30AWG PVDF RED 5" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF RED 4" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF RED 3" 50PC