FS05MR12A6MA1BBPSA1
DigiKey Part Number
448-FS05MR12A6MA1BBPSA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FS05MR12A6MA1BBPSA1
Description
MOSFET 1200V 200A AG-HYBRIDD
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 1200V (1.2kV) 200A Chassis Mount AG-HYBRIDD-2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FS05MR12A6MA1BBPSA1 Models
Category
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Manufacturer
Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
200A