381LX222M100J452 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
2200 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
381LX222M100J452
DigiKey Part Number
381LX222M100J452-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
381LX222M100J452
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Voltage - Rated
100 V
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C